Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

 

17 czerwca 2011 r. w Gminnym Gimnazjum w Karolewie odbył się III Festiwal Piosenki Angielskiej w ramach programu Youngster, zorganizowany przez Dorotę Syhłowyj i Dariusza Raczuka – nauczycieli języka angielskiego z Karolewa.
W imprezie wzięło udział pięć szkół, wszystkie uczestniczące w projekcie: Gimnazjum w Kinkajmach, Gimnazjum Publiczne w Barcianach, Gimnazjum w Świętajnie i Gimnazjum  Gminne w Karolewie.
 
W jury konkursowym zasiedli: pani Irena Trzeciakowska - inspektor oświaty Gminy Kętrzyn oraz pani Krystyna Mucuś – dyrektor Gimnazjum Gminnego w Karolewie. Pod kątem poprawności językowej oceniała pani Marta Lender – nauczycielka  języka angielskiego z SP w Kruszewcu, od strony muzycznej – pani Alina Zasztoft z Państwowej Szkoły Muzycznej, a ogólne wrażenie artystyczne – pani Ewa Lijka. 
W festiwalu wystąpiło 11 solistów i 2 duety. Impreza przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a uczestnicy konkursu, mimo ogromnej tremy, wykazali wysoki poziom artystyczny. W trakcie przerwy wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Była to chwila na bliższe poznanie się i wymianę doświadczeń.
 
Jury przyznało dyplomy i nagrody wszystkim wykonawcom. Były to odtwarzacze MP3 i readersy, ufundowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz nośniki pamięci USB, słowniki, kalendarze i inne. 
 
Wyniki w kategorii SOLIŚCI:
1. Klaudia Świacka „The show” Lenka - Świętajno
2. Katarzyna Kuleszka „Zombie” The Cramberries - Karolewo
3. Wioletta Wojszwiłło „The climb” Miley Cyrus – Barciany /
    Iga Normantowicz „Rose” Janis Joplin - Srokowo
 
Wioletta Wojszwiłło z Barcian otrzymała również wyróżnienie za poprawność językową.
 
Wyniki w kategorii DUETY:
1. Mateusz Archacki, Rafał Czajkowski „Stay the night” – Kinkajmy
2. Kamila Cieślak, Marcin Wanago „Tears in heaven” Eric Clapton - Barciany
 
Festiwal uświetnił występ laureatki I edycji Karolewo 2009 – Karoliny Bartoń.
 
Imprezę sponsorowali:
   - Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
   - Wydawnictwo Macmillan
   - „ Majonezy” Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie
   - radny powiatu kętrzyńskiego p.Krzysztof Pawelczyk
 
Dorota Syhłowyj
Dariusz Raczuk

09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!