Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

 

9 grudnia br. uczniowie z trzecich klas gimnazjum napisali próbny egzamin z języka obcego, w tym większość z języka angielskiego. Arkusz testowy na nowym egzaminie gimnazjalnym, uwzględniający nową podstawę programową nauczania, lepiej sprawdza umiejętności uczniów, a nie konkretną ich wiedzę – powiedziała o egzaminie nowa Pani Minister Edukacji Krystyna Szumilas.

Próbny egzamin został przygotowany przez CKE. Egzamin nie był obowiązkowy, ale był dla gimnazjalistów możliwością sprawdzenia się przez właściwym egzaminem, który już 26 kwietnia 2012r.

Jutro odbędzie się próbny egzamin z języka nowożytnego przygotowany przez Wydawnictwo Operon. Uczniom ze szkół, które zgłosiły się do wzięcia udziału w akcji Operonu, życzymy powodzenia. 


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.