Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

W dniu 16 grudnia w Birczy odbył się I Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. W przeglądzie uczestniczyły szkoły podstawowe z Birczy, Kraśniczyna i Orzechowców. Na scenie dzieci, jak na aktorów przystało w odpowiedniej scenografii i doskonale dobranych strojach, zaprezentowały przedstawienia oparte na bajkach o Calineczce oraz Kopciuszku. Na zakończenie Przeglądu wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Birczy (w większości uczestnicy programu Youngster), prezentując autorską sztukę opartą na wątkach z filmu „Miasto Aniołów” (City of Angels). Licznie zgromadzona w sali widowiskowej Domu Kultury w Birczy młodzież nagradzała każde przedstawienie gromkimi brawami. Nie trzeba dodawać, że wszystkie przedstawienia odbywały się w języku angielskim. Fundusz był również jednym z obserwatorów tego Przeglądu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej bardzo ciekawej inicjatywy serdecznie gratulujemy.

Kilka zdjęć z festiwalu jest dostępne w Galerii


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.