Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

W dniu 16 grudnia w Birczy odbył się I Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. W przeglądzie uczestniczyły szkoły podstawowe z Birczy, Kraśniczyna i Orzechowców. Na scenie dzieci, jak na aktorów przystało w odpowiedniej scenografii i doskonale dobranych strojach, zaprezentowały przedstawienia oparte na bajkach o Calineczce oraz Kopciuszku. Na zakończenie Przeglądu wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Birczy (w większości uczestnicy programu Youngster), prezentując autorską sztukę opartą na wątkach z filmu „Miasto Aniołów” (City of Angels). Licznie zgromadzona w sali widowiskowej Domu Kultury w Birczy młodzież nagradzała każde przedstawienie gromkimi brawami. Nie trzeba dodawać, że wszystkie przedstawienia odbywały się w języku angielskim. Fundusz był również jednym z obserwatorów tego Przeglądu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej bardzo ciekawej inicjatywy serdecznie gratulujemy.

Kilka zdjęć z festiwalu jest dostępne w Galerii


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!