Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Gimnazjum z Marciszowa zdobyło nagrodę publiczności!

Nagrodę publiczności w konkursie „Teenagers in action” zdobyło Gimnazjum z Marciszowa. Uczniowie mobilizowali lokalne społeczności do oddawania głosów na Facebooku między 16 a 31 marca br. Najbardziej skuteczne były autorki projektu, który zbliżył uczniów i mieszkańców Marciszowa do… teatru!

Pod hasłem „Zrób coś dla swojej społeczności”, uczniowie gimnazjów mieli za zadanie zlokalizować problemi zrealizować projekt, który pomoże go zmienić. Biorąc pod uwagę fakt, że na wsiach brakuje kin i teatrów, gimnazjalistki z Marciszowa postanowiły przygotować własne przedstawienie. Napisały scenariusz w języku angielskim do „Czerwonego Kapturka”, przygotowały scenografię, a następnie rozdały zaproszenia i powywieszały ogłoszenia reklamujące spektakl. Przedstawienie było pokazane zaproszonym gościom oraz wszystkim uczniom szkoły.

Oprócz dobrego pomysłu i świetnej realizacji projektu, uczennice z Marciszowa zaraziły innych swoim entuzjazmem, motywując ich do głosowania na Facebooku. Ich projekt zdobył aż 1985 głosów – ponad 1000 więcej od projektu znajdującego się na kolejnym miejscu! W nagrodę, wraz z trzema laureatami wybranymi przez jury – których poznamy pod koniec kwietnia br., pojadą na początku czerwca na wycieczkę do Warszawy.  


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!