Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

X Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego „ENGLISH TEACHING MARKET 2012”

W dniach 2-4 lipca w Rynie (woj. warmińsko-mazurskie) odbędzie się „English Teaching Market” – ogólnopolskie spotkanie szkoleniowe nauczycieli języka angielskiego z małych miejscowości.

Blisko 500 metodyków, entuzjastów i nauczycieli języka angielskiego z całej Polski już po raz dziesiąty weźmie udział w trzydniowej konferencji, będącej szansą rozwoju umiejętności dydaktycznych i poszerzenia wiedzy z zakresu metodyki nauczania. W Rynie nie zabraknie również nauczycieli programu Youngster.

W ramach tegorocznego zjazdu odbędzie się blisko 50 wykładów szkoleniowych i paneli dyskusyjnych. Tematyka będzie obejmować m. in. wdrażania nowoczesnych technologii komunikacyjno-informacyjnych, wykorzystywania gier i zabaw podczas lekcji języka angielskiego oraz skutecznego motywowania uczniów. „English Teaching Market”, to także okazja dla nauczycieli do wymiany doświadczeń na temat rozwijania u uczniów umiejętności myślenia problemowego, pracy projektowej, urozmaicania nauki gramatyki oraz poznania meandrów angielskiej wymowy.

Istotnym punktem programu „English Teaching Market” będziedebata na temat dysproporcji w wynikach egzaminów gimnazjalnych z języka angielskiego wśród uczniów ze szkół wiejskich i z miast. Impulsem do zorganizowania panelu dyskusyjnego były wstępne informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na temat wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego – w tym z języka angielskiego, które kolejny raz pokazały, że osiągnięcia uczniów ze szkół wiejskich odbiegają od wyników ich rówieśników z miast. Debata, współorganizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, odbędzie się we wtorek, 3 lipca o godzinie 14:00, w Hotelu Zamek Ryn, Sala Jagiellonów, Plac Wolności 2. Poprowadzi ją Marek Zagórski,  Prezes EFRWP.

Uczestnicy debaty:

· Marcin Smolik (Centralna Komisja Egzaminacyjna)

· Renata Koźlicka-Glińska (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności)

· Krzysztof Margol (Fundacja NIDA)

· Krzysztof Lipiński (Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej)

· Piotr Szczepański (Fundacji Wspomagania Wsi)

· Nauczyciele programu Youngster

· Dyrektorzy szkół wiejskich

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa zarówno w konferencji, jak i w debacie.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!