Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Lekcje języka angielskiego inaczej

Czy bez ocen i klasówek można zmotywować ucznia do nauki? Czy bez odpytywania przy tablicy i pracy domowej powtórzy on słówka z poprzedniej lekcji? O tym, jak skutecznie motywować uczniów na pozalekcyjnych zajęciach z języka angielskiego, realizowanych w ramach programu Youngster, będzie można dowiedzieć podczas warsztatów metodycznych dla nauczycieli w dniach 20-22 sierpnia br. w Jachrance
 
W szkole lekcja odbywa się według znanego nam wszystkim schematu: prace domowe, klasówki, wypowiedzi ustne… Wydaje się, że bez tego ciężko zmotywować ucznia do pogłębiania wiedzy. A jednak od pięciu lat nauczyciele szkół gimnazjalnych uczestniczących w programie Youngster mierzą się z tym zadaniem i wiedzą, że jest to możliwe. 

Warsztaty metodyczne odbywające się corocznie w ramach programu Youngster są poświęcone między innymi metodom motywowania do nauki, pracy z uczniem trudnym, tworzeniu atrakcyjnych i angażujących elementów zajęć, dostosowywaniu poziomu trudności oraz ilości materiału do możliwości i umiejętności uczniów, skutecznemu utrwalaniu zdobytej wiedzy oraz wielu innym elementom niezbędnym w pracy nauczyciela. Podczas szkoleń prowadzący podpowiadają, jak bez klasówek, prac domowych, a zwłaszcza ocen prowadzić atrakcyjne zajęcia, jak pobudzać motywację wewnętrzną ucznia oraz jak unikać podstawowych błędów metodycznych. Nie bez znaczenia jest fakt, że zdobywana podczas warsztatów wiedza zmienia podejście nauczycieli również do lekcji odbywających się w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych. 

„Teacher Developement Seminar 2012/13” to już VI warsztaty metodyczne dla nauczycieli programu Youngster organizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, we współpracy i pod opieką metodyczną wydawnictwa Macmillan. Odbędą się one 20-22 sierpnia br. w Jachrance.

W tym roku nauczyciele zostaną podzieleni na trzy grupy szkoleniowe: nauczycieli debiutujących w programie, uczestniczących w nim od roku szkolnego 2011/2012 oraz tych, którzy są w Youngsterze od minimum dwóch lat. Warsztaty zainauguruje wykład dra Jacka Pyżalskiego, który będzie dotyczył pracy z uczniem trudnym. Wśród prowadzących szkolenia będą metodycy i praktycy nauczania języka angielskiego: dr Monika Cichmińska, Czesław Kiński, Jacek Łagun oraz dr Grzegorz Śpiewak.

Program warsztatów


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!