Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Dziś Europejski Dzień Języków Obcych

26 września jest Europejskim Dniem Języków Obcych. Święto ustanowiono, aby podkreślić niezwykłe bogactwo językowe Europy. Na jej terytorium funkcjonują 23 języki urzędowe oraz  ponad 60 wspólnot lokalnych, które posługują się językami mniejszości lub regionalnymi dialektami*. Rozmaitość języków przekłada się na różnorodność kulturową, która jest spoiwem społeczności europejskich.  

W tym dniu warto pamiętać, że nauka języków obcych, w tym nauka języka angielskiego, to nie tylko ważny element edukacji, lecz także okazja do poznania innych tożsamości kulturowych i tradycji. To także możliwość zawierania przyjaźni na całym świecie, bezpiecznego podróżowania czy studiowania za granicą…!

Youngsterowcy – do dzieła! :)

*Źródło: http://ec.europa.eu/languages/orphans/european-day-of-languages_pl.htm


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.