Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Regulamin konkursu „Teenagers in action” 2012/2013

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznej edycji konkursu „Teenagers in action”, który odbywa się pod hasłem „Zrób coś dla swojej społeczności”.

Pobierz regulamin

Szkoły, uczestniczące w programie „Youngster”, mogą przystąpić do konkursu zgłaszając swój udział do Wydawnictwa Macmillan w terminie do 18 stycznia br.

Zadaniem uczniów będzie – jak w poprzedniej edycji – wskazanie w najbliższym otoczeniu problemu (lub potrzeby) oraz zrealizowanie projektu, który pomoże go rozwiązać. Celem konkursu jest bowiem uwrażliwienie gimnazjalistów na problemy lokalnego środowiska oraz motywowanie uczniów do ich przezwyciężania.  

Termin nadsyłania prac upływa 30 marca br. (decyduje data wpływu do Wydawnictwa Macmillan).

Uczniowie będą mogli również poddać swój projekt ocenie publiczności, zamieszczając go na specjalnie w tym celu przygotowanej aplikacji na Facebooku. Głosowanie publiczności odbędzie się w dniach 2 – 15 kwietnia br. Zwycięzcę poznamy po 15 kwietnia br.

Do 30 kwietnia br. Komisja Konkursowa ogłosi wyniki konkursu. Laureaci trzech najlepszych prac wyłonieni przez Komisję Konkursową – oraz laureat publiczności pojadą na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem konkursu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Wydawnictwo Macmillan.  

Zachęcamy do udziału :)


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!