Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Laureaci konkursu na wiodącego nauczyciela odbędą warsztaty w The Oxford English Centre

Przez najbliższe dwa tygodnie, od 29 lipca do 9 sierpnia, laureaci konkursu na wiodącego nauczyciela programu Youngster, będą uczestniczyć w warsztatach metodycznych z języka angielskiego. Odbędą się one w jednej z najlepszych brytyjski szkół – The Oxford English Centre. Zwycięzców konkursu na najlepszego ucznia poznamy wkrótce.


Podczas dwutygodniowych warsztatów w Londynie, nauczyciele będą doskonalić swoje umiejętności z prowadzenia konwersacji, planowania lekcji oraz przygotowania uczniów do egzaminów językowych. Dodatkowo poznają efektywne metody wykorzystania gier, quizów oraz zabaw edukacyjnych w nauce języka angielskiego.


Konkurs na najlepszego ucznia i wiodącego nauczyciela jest przeprowadzany podczas każdej edycji Youngstera. Jego celem jest nagrodzenie uczestników, którzy szczególnie zaangażowali się w realizację programu  – zachowali wysoką frekwencję i aktywie uczestniczyli w zajęciach lub w przypadku prowadzących, wykazali się kreatywnością w prowadzeniu lekcji. Taki rodzaj dodatkowej motywacji ma także wpłynąć na poprawę wyników osiąganych przez gimnazjalistów podczas trwania programu. Na najbardziej aktywnych uczniów oraz nauczycieli, którzy stosują nowoczesne i autorskie sposoby nauczania podczas prowadzonych przez siebie zajęć, czekają warsztaty językowe w Londynie.

Lista laureatów:
Aneta Ryniec - Świecie nad Osą
Anna Kozera - Drawsko Pomorskie
Katarzyna Kasprzyk - Szewna
Marek Pasławski – Łubowo


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!