Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Obóz językowy w Londynie 2013

Do you know how to ask for directions, get off at the right bus stop or order food?

Wszyscy wiemy, że najlepszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych jest kontakt z osobami, które używają go na co dzień. Właśnie przed takim wyzwaniem stanęło 25 najlepszych uczniów programu Youngster. Młodzież spędziła ostatni tydzień wakacji w Londynie, gdzie uczestniczyła w obozie językowym – specjalnej nagrodzie w postaci stypendium, ufundowanym przez EFRWP .

           

          


Pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii został zaplanowany tak, aby oprócz udziału w codziennych zajęciach językowych, uczestnicy kursu mogli zwiedzić najważniejsze zabytki Londynu oraz poznać styl życia jego mieszkańców. Młodzież wzięła więc udział zarówno w lekcjach prowadzonych przez native speakerów w angielskiej szkole, jak również w licznych ćwiczeniach językowych wykonywanych w trakcie zwiedzania brytyjskiej stolicy. Odbywały się one w formie „project in English” i polegały na zdobywaniu różnych informacji na podstawie rozmów i wywiadów przeprowadzonych w języku angielskim z londyńczykami.  Była to dla laureatów Youngster świetna okazja do wykorzystania języka angielskiego w praktyce oraz zweryfikowania swoich umiejętności, które jak się okazało, są zdumiewające! Ponadto uczniowie, mieszkając u brytyjskich rodzin, mieli niepowtarzalną szansę, aby zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie w jednym z największych miast Europy oraz poznać wielokulturowość jego mieszkańców.

Tygodniowa wizyta w Londynie była dla finalistów nie tylko okazją do aktywnego spędzania końcówki wakacji, ale także doskonałą lekcją angielskiego, geografii, kultury i historii. Obóz językowy pomógł uczestnikom w przełamaniu bariery w prowadzeniu konwersacji z osobami obcojęzycznymi, dodał im pewności siebie w posługiwaniu się angielskim oraz jak wszyscy deklarowali – zwiększył ich motywację do nauki.  Dla wszystkich była to również niezapomniana przygoda, podczas której doskonale się bawili.  Obóz językowy okazał się  idealną nagrodą dla uczniów, którzy przez cały rok aktywnie uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu.

Zachęcamy wszystkich uczestników tegorocznej edycji Youngstera do udziału w konkursach! Liczymy na Waszą aktywność, głowy pełne pomysłów i zapał do działania  – nagroda czeka!

 Więcej zdjęć z obozu językowego w Londynie znajduje się w Galerii.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!