Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Youngster mobilizuje do dalszej nauki języka angielskiego!

Zajęcia z języka angielskiego w ramach Youngstera są interesujące i mobilizują do dalszej nauki – to opinia aż 86% uczniów, którzy uczestniczyli w programie w roku szkolnym 2012/2013. Z okazji kolejnych urodzin Youngstera – jest on realizowany już od 2007 roku, EFRWP oraz wydawnictwo Macmillan podsumowali swoje dotychczasowe doświadczenia i przedstawili najważniejsze efekty programu.

Youngster to znacznie więcej niż program nauki angielskiego. Oprócz podniesienia umiejętności językowych i lepszych wyników na egzaminie gimnazjalnym,  uczniowie zmieniają swoje podejście do edukacji. Młodzież przyznaje, że zajęcia prowadzone w ramach programu podobają im się bardziej niż lekcje realizowane w szkole i motywują ich do dalszej nauki. Z kolei nauczyciele wskazują, że ich podopieczni stają się bardziej aktywni na zajęciach, a ich pewność siebie znacząco wzrasta.

Więcej o efektach  Youngstera w zakładce „O programie – Efekty”


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.