Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Nauczyciele Youngstera w Oksfordzie

Oxford - City of dreaming spires, słynie z najstarszej anglojęzycznej uczelni na świecie – Uniwersytetu Oksfordzkiego. Centrum brytyjskiej edukacji - przyjeżdżają do niego studenci, nauczyciele i naukowcy z całego świata. To właśnie tam czworo najlepszych nauczycieli minionej edycji Youngstera, pojechało doskonalić swoje umiejętności metodyczne i językowe. Stypendium na kurs w The Oxford English Centre było nagrodą ufundowaną przez EFRWP dla laureatów konkursu na wiodącego nauczyciela programu.  

 

                

 

Podczas dwutygodniowego pobytu nauczyciele uzupełniali swoją wiedzę m.in. z zakresu nowych technik nauczania, gramatyki, konwersacji, planowania lekcji oraz przygotowania uczniów do egzaminów językowych. Ponadto poznali praktyczne sposoby motywowania młodych ludzi do nauki. Uczestnicy kursu dowiedzieli się także jak efektywnie i w nietypowy sposób prowadzić zajęcia z języka angielskiego dla młodzieży, wykorzystując m.in. gry, zabawy, quizy i współczesne media – portale społecznościowe oraz blogi.

- Niektórym nauczycielom problem sprawia skuteczne dotarcie do uczniów, dlatego ważna jest nie tylko posiadana wiedza, ale także efektywne i innowacyjne metody motywowania uczniów do nauki. Wiele takich technik poznaliśmy właśnie na kursie w Centrum Językowym w Oksfordzie. Okazuje się, że są one łatwe w przygotowaniu i realizacji, dlatego w nowym roku szkolnym chętnie wykorzystam kilka z nich  – mówi Marek Pasławski, nauczyciel języka angielskiego z Bornego Sulinowa.

- Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w kursie dla nauczycieli w Oksfordzie. Każdy z nas mógł znaleźć cos dla siebie – oferta szkoły była bardzo bogata. Zajęcia pokazały nam przede wszystkim jak uczyć poprzez zabawę i motywować uczniów do nauki. Byłam pod wrażeniem prowadzących, którzy m.in. pokazali nam w praktyce jak wykorzystać zabawę oraz gry na zajęciach. Wyjazd był niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami z całego świata – mówi Katarzyna Kasprzyk, nauczycielka języka angielskiego z SzewnyCieszę się, że efekty mojej pracy zostały docenione i że mogłam wziąć udział w tym profesjonalnym szkoleniu dodaje.

Konkurs na najlepszego nauczyciela jest organizowany również podczas tegorocznej edycji Youngstera. Laureaci mają możliwość wyjazdu na stypendium, w celu doskonalenia swoich umiejętności w Wielkiej Brytanii. Nauczyciele oceniani są w dwóch kategoriach: największego przyrostu punktów z testów w przeliczeniu na jednego ucznia i największej średniej liczny punktów uczniów na ostatnim teście (szczegóły w zakładce „Konkursy”).

Zachęcamy zatem wszystkich nauczycieli do motywowania i wspierania uczniów w zdobywaniu wiedzy oraz do udziału w konkursach realizowanych w ramach Programu.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.