Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Nauczyciele Youngstera w Oksfordzie

Oxford - City of dreaming spires, słynie z najstarszej anglojęzycznej uczelni na świecie – Uniwersytetu Oksfordzkiego. Centrum brytyjskiej edukacji - przyjeżdżają do niego studenci, nauczyciele i naukowcy z całego świata. To właśnie tam czworo najlepszych nauczycieli minionej edycji Youngstera, pojechało doskonalić swoje umiejętności metodyczne i językowe. Stypendium na kurs w The Oxford English Centre było nagrodą ufundowaną przez EFRWP dla laureatów konkursu na wiodącego nauczyciela programu.  

 

                

 

Podczas dwutygodniowego pobytu nauczyciele uzupełniali swoją wiedzę m.in. z zakresu nowych technik nauczania, gramatyki, konwersacji, planowania lekcji oraz przygotowania uczniów do egzaminów językowych. Ponadto poznali praktyczne sposoby motywowania młodych ludzi do nauki. Uczestnicy kursu dowiedzieli się także jak efektywnie i w nietypowy sposób prowadzić zajęcia z języka angielskiego dla młodzieży, wykorzystując m.in. gry, zabawy, quizy i współczesne media – portale społecznościowe oraz blogi.

- Niektórym nauczycielom problem sprawia skuteczne dotarcie do uczniów, dlatego ważna jest nie tylko posiadana wiedza, ale także efektywne i innowacyjne metody motywowania uczniów do nauki. Wiele takich technik poznaliśmy właśnie na kursie w Centrum Językowym w Oksfordzie. Okazuje się, że są one łatwe w przygotowaniu i realizacji, dlatego w nowym roku szkolnym chętnie wykorzystam kilka z nich  – mówi Marek Pasławski, nauczyciel języka angielskiego z Bornego Sulinowa.

- Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w kursie dla nauczycieli w Oksfordzie. Każdy z nas mógł znaleźć cos dla siebie – oferta szkoły była bardzo bogata. Zajęcia pokazały nam przede wszystkim jak uczyć poprzez zabawę i motywować uczniów do nauki. Byłam pod wrażeniem prowadzących, którzy m.in. pokazali nam w praktyce jak wykorzystać zabawę oraz gry na zajęciach. Wyjazd był niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami z całego świata – mówi Katarzyna Kasprzyk, nauczycielka języka angielskiego z SzewnyCieszę się, że efekty mojej pracy zostały docenione i że mogłam wziąć udział w tym profesjonalnym szkoleniu dodaje.

Konkurs na najlepszego nauczyciela jest organizowany również podczas tegorocznej edycji Youngstera. Laureaci mają możliwość wyjazdu na stypendium, w celu doskonalenia swoich umiejętności w Wielkiej Brytanii. Nauczyciele oceniani są w dwóch kategoriach: największego przyrostu punktów z testów w przeliczeniu na jednego ucznia i największej średniej liczny punktów uczniów na ostatnim teście (szczegóły w zakładce „Konkursy”).

Zachęcamy zatem wszystkich nauczycieli do motywowania i wspierania uczniów w zdobywaniu wiedzy oraz do udziału w konkursach realizowanych w ramach Programu.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!