Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Memories from London

Pierwszy miesiąc roku szkolnego minął w mgnieniu oka... Ponieważ pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, zapraszamy do podróżyw czasie! Podróży z laureatami minionej edycji programu, którzy ostatni tydzień sierpnia spędzili na obozie językowym w Londynie. Poniżej prezentujemy pierwszą relację z cyklu „Memories form London”. Liczymy, że będą one inspiracją do aktywnej pracydla wszystkich uczestników VII edycji!
 
Wspomnienia Adrianny Kolenty, Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

„W pewnym momencie pomyślałam sobie - jak ja dogadam się w tym wielkim mieście z tymi wszystkimi ludźmi? Ale ku mojemu zdziwieniu, nie było z tym żadnego problemu. Wszyscy doskonale mnie rozumieli. Czasem, gdy zabrakło mi słów po prostu pokazywałam cos za pomocą gestów. W sklepie, na ulicy czy w domu rodziny, u której mieszkałam nie miałam żadnego problemu z komunikacją. Mogę śmiało stwierdzić, że ten kontakt nie był wcale taki straszny.

Co najbardziej zapadło mi w pamięci?
Szczerze, jest mi bardzo trudno to określić, ponieważ każdy dzień spędzony tam, był naprawdę wspaniały. Każdy jeden dzień przynosił nowe wrażenia i stawiał mnie w rożnych sytuacjach. Każdy jeden dzień i chwila spędzona tam, naprawdę utkwiła mi w pamięci. Myślę jednak, że najbardziej w wspominam  rodzinę, u której miałam bardzo wielką przyjemność mieszkać. Spędzałam z nią każdy wieczór i poranek. To było cudowne. Często rano schodziłam na dół i rozmawiałam z tą Panią, opowiadała mi bardzo dużo o swoim życiu, rodzinie czy też pochodzeniu. Okazała mi naprawdę dużo opieki i miłości. Myślę, że gdy będę kiedyś w Londynie na pewno ją odwiedzę.

Czego nauczył mnie wyjazd?
Na pewno nauczył mnie, że trzeba być otwartym na nowe znajomości i doświadczenia. Nie chować sie w cieniu, tylko w pełni korzystać z okazji, które nam sie nadarzają. Dał mi również możliwość poznania jakiejś części świata - bardzo pięknej, w której każdy człowiek jest inny, a wszystko ma swoją historię i swoje korzenie. Co najważniejsze uświadomił mi, jak ważna jest znajomość języków obcych, a zwłaszcza angielskiego. Jedno jest pewne - gdybym miała możliwość przeżycia tego jeszcze raz, nie zastanawiałabym się sie ani sekundy. Jestem szczęśliwa i dumna z tego, że mogłam tam być. Mogę spokojnie i z czystym sumieniem stwierdzić, że ten tydzień był dotychczas jednym z najlepiej spędzonych tygodni w moim życiu.”


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.