Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Memories from London

Pierwszy miesiąc roku szkolnego minął w mgnieniu oka... Ponieważ pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, zapraszamy do podróżyw czasie! Podróży z laureatami minionej edycji programu, którzy ostatni tydzień sierpnia spędzili na obozie językowym w Londynie. Poniżej prezentujemy pierwszą relację z cyklu „Memories form London”. Liczymy, że będą one inspiracją do aktywnej pracydla wszystkich uczestników VII edycji!
 
Wspomnienia Adrianny Kolenty, Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

„W pewnym momencie pomyślałam sobie - jak ja dogadam się w tym wielkim mieście z tymi wszystkimi ludźmi? Ale ku mojemu zdziwieniu, nie było z tym żadnego problemu. Wszyscy doskonale mnie rozumieli. Czasem, gdy zabrakło mi słów po prostu pokazywałam cos za pomocą gestów. W sklepie, na ulicy czy w domu rodziny, u której mieszkałam nie miałam żadnego problemu z komunikacją. Mogę śmiało stwierdzić, że ten kontakt nie był wcale taki straszny.

Co najbardziej zapadło mi w pamięci?
Szczerze, jest mi bardzo trudno to określić, ponieważ każdy dzień spędzony tam, był naprawdę wspaniały. Każdy jeden dzień przynosił nowe wrażenia i stawiał mnie w rożnych sytuacjach. Każdy jeden dzień i chwila spędzona tam, naprawdę utkwiła mi w pamięci. Myślę jednak, że najbardziej w wspominam  rodzinę, u której miałam bardzo wielką przyjemność mieszkać. Spędzałam z nią każdy wieczór i poranek. To było cudowne. Często rano schodziłam na dół i rozmawiałam z tą Panią, opowiadała mi bardzo dużo o swoim życiu, rodzinie czy też pochodzeniu. Okazała mi naprawdę dużo opieki i miłości. Myślę, że gdy będę kiedyś w Londynie na pewno ją odwiedzę.

Czego nauczył mnie wyjazd?
Na pewno nauczył mnie, że trzeba być otwartym na nowe znajomości i doświadczenia. Nie chować sie w cieniu, tylko w pełni korzystać z okazji, które nam sie nadarzają. Dał mi również możliwość poznania jakiejś części świata - bardzo pięknej, w której każdy człowiek jest inny, a wszystko ma swoją historię i swoje korzenie. Co najważniejsze uświadomił mi, jak ważna jest znajomość języków obcych, a zwłaszcza angielskiego. Jedno jest pewne - gdybym miała możliwość przeżycia tego jeszcze raz, nie zastanawiałabym się sie ani sekundy. Jestem szczęśliwa i dumna z tego, że mogłam tam być. Mogę spokojnie i z czystym sumieniem stwierdzić, że ten tydzień był dotychczas jednym z najlepiej spędzonych tygodni w moim życiu.”


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!