Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Ho ho ho… it's a St Nicholas' Day


Długa siwa broda, wydatny brzuszek czy charakterystyczny czerwony strój – to cechy rozpoznawcze dobrze znanego wszystkim św. Mikołaja ;) Mimo, że do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, już 6 grudnia będziemy świętować tak zwane „Mikołajki”! Czy wiecie jak nazywany jest  św. Mikołaj w krajach anglojęzycznych?

•    Father Christmas, Saint Nicolaus  - Wielka Brytania, Australia
•    Father Christmas, Santa Claus - Nowa Zelandia
•    Santa Clause, Santa Claus - Kanada, Szkocja
•    Santa Clause, Kris Kringle - USA
•    Santa Clause, Santy - Irlandia
•    Ilwyd, Sion Corn - Walia

Jeśli chcecie uczcić w ciekawy sposób St Nicholas' Day - mamy na to kilka pomysłów! Możecie na przykład podczas zajęć odbywających się w ramach Youngstera obejrzeć jeden z filmów o św. Mikołaju w języku angielskim lub zaśpiewać wspólnie piosenkę „Santa Claus is coming to town” ;) Jest to również okazja, aby wymienić się drobnymi upominkami, przy czym osoba obdarowana musi podać nazwę prezentu ”in English”.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!