Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Christmas Time

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. W dużej mierze to zasługa jednego z brytyjskich zwyczajów, który jest coraz bardziej popularny w Polce, czyli świątecznego dekorowania domów i ulic największych miast. Ozdoby świąteczne (christmas decorations) oraz wielobarwne lampki (christmas lights) można spotkać praktycznie w każdym angielskim domu. Do świątecznych dekoracji często wykorzystywane są także:

•    bluszcz  –  an ivy
•    ostrokrzew – a holly
•    gałązki jemioły – a  mistletoe
•    gwiazdy betlejemskie – a poinsettia

Podobnie jak Polacy, Brytyjczycy nie wyobrażają sobie świąt bez choinki (christrmas tree). Na ich drzewku znajdziemy m.in. znane wszystkim girlandy (christmas garlands), bombki (bauble) oraz czerwono-białe laski cukrowe (candy cane). Największą brytyjską choinkę można zobaczyć na placu Trafalgar. Co roku mieszkańcy Londynu gromadzą się wokół niej, aby wspólnie śpiewać kolędy (christmas carols).

Jak świętują Brytyjczycy? Najważniejszym dniem jest dla nich 25 grudnia (Christmas Day). Tego dnia wszyscy spotykają się na tradycyjnym obiedzie oraz słuchają świątecznego przemówienia (christmas message) Królowej Elżbiety II - dokładnie o 3:00 p.m. Drugiego dnia świąt - 26 grudnia (Boxing Day) mieszkańcy wyspy obdarowują się prezentami, odwiedzają przyjaciół oraz ruszają na  poświąteczne wyprzedaże.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.