Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Fundacja NIDA zaprasza do udziału w projekcie ETAs

Do 31 stycznia br. trwa nabór do English Teaching Activities (ETAs), 2-letniego projektu wspierania działań na rzecz promocji nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Projekt skierowany jest do nauczycieli ze szkół podstawowych
i gimnazjalnych, przedszkoli z terenów wiejskich oraz lokalnych liderów (pedagogów, native speakerów i innych osób uczących języka angielskiego dzieci i młodzież). Aby dołączyć do ETAs należy zgłosić się za pośrednictwem systemu zgłoszeń on-line.

Uczestnicy projektu wezmą udział w szkoleniach metodycznych i aktywizująco-integracyjnych. Dodatkowo w ramach ETAs szkoły lub organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o granty na realizację projektów edukacyjnych z języka angielskiego skierowanych do uczniów.

Celem projektu jest wyposażenie nauczycieli w umiejętności wspierania dzieci i młodzieży w ich ogólnospołecznym rozwoju, a także przedstawienie sposobów skutecznego nauczania języka angielskiego. Dodatkowo uczestnicy szkolenia poznają zasady motywacji dzieci
i młodzieży do nauki oraz dowiedzą się jak wzmocnić w uczniach poczucie własnej wartości i pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

Od sierpnia 2002 r. program realizuje Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.  

Więcej informacji o projekcie ETAs znajduje się pod linkiem: http://englishteaching.home.pl/portal/


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.