Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

National Pancake Day

Polski Tłusty Czwartek za nami, a tymczasem Brytyjczycy szykują się na Pancake Day, który obchodzony jest 4 marca! Święto miłośników i miłośniczek naleśników jest jeszcze mało popularne w Polsce, ale my zamierzamy je świętować! Mamy już nawet kilka pomysłów na dodatki:

·         dżem - jam

·         bita śmietana i jabłka - whipped cream and apples

·         szpinak i ser ricotta - spinachand ricotta cheese    

·         owoce i czekolada - fruits and chocolate

Dzień naleśnika, który w Wielkiej Brytanii obchodzony jest ostatniego dnia przed rozpoczęciem postu, to odpowiednik naszego Tłustego Czwartku. W tym dniu Anglicy, oprócz zajadania się naleśnikami,  biorą  także udział w rywalizacjach sportowych. Co roku organizowane są np. tzw. Pancakes Race, czyli wyścigi gospodyń domowych z naleśnikiem na patelni, w których nagrodą jest pocałunek… dzwonnika kościelnego ;)


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!