Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Commonwealth Day

Każdego roku – w drugi poniedziałek marca – mieszkańcy 54 państw, które należały w przeszłości do brytyjskiego imperium kolonialnego, obchodzą Commonwealth Day. Nazwa święta pochodzi od organizacji międzynarodowej Commonwealth of Nations mającej na celu m.in. promowanie demokracji, praw człowieka, współpracy międzynarodowej oraz poprawy warunków życia, a w której obecnie kraje te są zrzeszone.

Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem „Team Commonwealth” i rozpoczną się w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Zainicjuje je wieloreligijne nabożeństwo z udziałem m.in. Królowej Elżbiety II – Głowy Wspólnoty Narodów i Kamalesha Sharma – sekretarza generalnego organizacji. Nieodłącznym elementem tego dnia jest specjalne przemówienie brytyjskiej monarchini, które emitowane jest w mediach wszystkich krajów członkowskich.

W ramach Commonwealth Day odbywają się także rywalizacje sportowe tzw. Commonwealth Games, organizowane co cztery lata. Przyjazna atmosfera zwodów w różnych konkurencjach m.in. lekkoatletyce, pływaniu, rugby, siatkówce, bulach czy krykiecie sprawia, że młodzi sportowcy z państw Wspólnoty mają okazję dobrze się bawić i lepiej poznać.

  

(Źródło: www.nhlife.wordpress.com)


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.