Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Who will find the shamrock?

Dziś 17 marca - Irlandczycy obchodzą swoje święto narodowe, czyli zanany na całym świecie, Saint Patrick's Day.  W tym dniu mieszkańcy zielonej wyspy biorą udział w m.in. zabawach, ulicznych festynach i pochodach, których motywami przewodnimi są: shamrock (zielona koniczynka), leprechaun (irlandzki skrzat), a także wszechobecny kolor zielony;)

Jak trójlistna koniczyna stała się symbolem Irlandii i Saint Patrick's Day? 

Zapewne domyślacie się, że roślina ta związana jest z legendą o św. Patryku… i macie rację ;) Saint Patrick wykorzystał jej charakterystyczny wygląd do wyjaśnienia Irlandczykom, jak wygląda Trójca Święta w jednej osobie. W celu upamiętnienia życia świętego, mieszkańcy Irlandii 17 marca, ubierają się na zielono i ozdabiają swoją garderobę koniczynkami. Ponadto podczas Saint Patrick's Day dzieci bawią się w poszukiwania czterolistnych koniczynek, które mają zapewnić im pomyślność i szczęście.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!