Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Who will find the shamrock?

Dziś 17 marca - Irlandczycy obchodzą swoje święto narodowe, czyli zanany na całym świecie, Saint Patrick's Day.  W tym dniu mieszkańcy zielonej wyspy biorą udział w m.in. zabawach, ulicznych festynach i pochodach, których motywami przewodnimi są: shamrock (zielona koniczynka), leprechaun (irlandzki skrzat), a także wszechobecny kolor zielony;)

Jak trójlistna koniczyna stała się symbolem Irlandii i Saint Patrick's Day? 

Zapewne domyślacie się, że roślina ta związana jest z legendą o św. Patryku… i macie rację ;) Saint Patrick wykorzystał jej charakterystyczny wygląd do wyjaśnienia Irlandczykom, jak wygląda Trójca Święta w jednej osobie. W celu upamiętnienia życia świętego, mieszkańcy Irlandii 17 marca, ubierają się na zielono i ozdabiają swoją garderobę koniczynkami. Ponadto podczas Saint Patrick's Day dzieci bawią się w poszukiwania czterolistnych koniczynek, które mają zapewnić im pomyślność i szczęście.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.