Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Does Mothering Sunday mean the same as Mother’s Day?

Czy wiecie, że… Mothering Sunday, choć z nazwy podobne jest do znanego nam Mother’s Day, w Wielkiej Brytanii obchodzone jest w czwartą niedzielę Wielkiego Postu – w tym roku 30 marca? Początkowo, uroczystości Mothering Sunday związane były z odwiedzaniem parafii, w której było się ochrzczonym, tzw. Mother church. Główną atrakcją tego dnia było pieczenie tradycyjnego, owocowego ciasta z masą marcepanową (Simnel cake). Ciekawostką jest, że wierzch ciasta zdobiło 11 marcepanowych kul, które symbolizowały apostołów, nie uwzględniając Judasza.

Obecnie, Mothering Sunday w Wielkiej Brytanii jest obchodzone tak, jak Dzień Matki w każdym innym zakątku świata. Mamy obdarowywane są drobnymi prezentami -  kwiatami, słodyczami lub ręcznie zdobionymi kartkami.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.