Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Happy Easter!

Wielkanoc w Wielkiej Brytanii to czas rodzinnych spotkań i pikników, podczas których nie brakuje świątecznych zabaw. Jednymi z najbardziej popularnych są:

·         Egg Hunt – polowanie na jajka. Dzieci szukają ukrytych przez rodziców czekoladowych jajek w domu lub ogrodzie. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej łakoci.

·         Rolling Eggs – toczenie ugotowanych i ozdobionych jaj ze wzgórza. Nagroda przypada osobie, której jajko sturla się najszybciej – oczywiście bez uszkodzenia skorupki ;)

·         Egg tapping, znana także jako egg jarpling – tłuczenie jaj. Zasady są proste – uderza się ugotowanym na twardo jajkiem w jajko przeciwnika, dopóki któreś z nich nie pęknie.  

A czy wiecie, co podczas Świąt Wielkanocnych króluje na brytyjskich stołach? Oprócz czekoladowych słodkości, piecze się tradycyjne drożdżowe bułeczki ozdobione na wierzchu krzyżem (Hot Cross Buns), który symbolizuje ukrzyżowanie Jezusa, ciasto budyniowe obsypane rodzynkami i herbatnikami (Easter pudding) oraz ciastka z przyprawami i rodzynkami (Easter biscuits). Wielkanoc to także czas na skosztowanie pieczeni jagnięcej z warzywami (Roast lamb) oraz przygotowanego w Dniu Matki (Mothering Sunday), który obchodzony jest w czwartą niedzielę Wielkiego Postu – w tym roku 30-go marca, owocowego ciasta w polewie marcepanowej – Simnel Cake.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy miłych spotkań z najbliższymi, samych pyszności, a także…  mokrego Lanego Poniedziałku! Happy Easter!


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.