Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

23 kwietnia obchodzone jest święto St. George’s Day. Czy wiecie, kim był Święty Jerzy? Według legendy to średniowieczny rycerz, który pokonał smoka, osłaniając się krzyżem. Mieszkańcy Anglii, poruszeni tym wydarzeniem, przyjęli chrześcijaństwo jako swoją religię. Święty Jerzy uznawany jest za patrona wielu krajów, w tym Anglii.

Ten dzień obchodzony jest wyjątkowo hucznie, szczególnie na londyńskim Trafalgar Square. Organizowane są liczne imprezy, występy artystyczne, wykłady i koncerty.

Tradycyjnie, 23 kwietnia, w całej Anglii wywieszane są również flagi z krzyżem patrona, a mężczyźni noszą w butonierkach czerwoną różę. 


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.