Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

4 lipca Amerykanie obchodzą swoje najważniejsze święto państwowe – Dzień Niepodległości (The Independence Day). Uroczystości upamiętniają ogłoszenie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 roku, dzięki której USA stały się niezależnym państwem. Obecnie, w ten dzień odbywają się liczne parady, festyny, koncerty, mecze baseballowe, a wieczorem – pokaz sztucznych ogni.

Czy wiecie, że 4 lipca 1776 roku uważany jest również za oficjalną datę powstania Stanów Zjednoczonych? Wśród ojców założycieli znaleźli się m.in.: Benjamin Franklin, Thomas Jefferson czy Roger Sherman. Również Polacy – Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko – na trwałe zapisali się na kartach amerykańskiej historii podczas walk o niepodległość USA.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.