Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Londyn na wakacje – Big Ben

Witajcie! Zaczynamy nasz słoneczny cykl „Londyn na wakacje”. Czy znacie najważniejsze zabytki Londynu? Przekonajmy się – dziś świeża porcja informacji o Big Benie!

Big Ben to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek Londynu. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu z Wieży Zegarowej Pałacu Westministerskiego (The Clock Tower), jednak dziś wiele osób określa tak najsłynniejszy londyński zegar. Od 2012 roku, 106-metrowa wieża londyńskiego parlamentu zyskała nową oficjalną nazwę – Elizabeth Tower – w celu uhonorowania 60. rocznicy panowania królowej Elżbiety II.

Big Ben zawdzięcza swoją nazwę sir Benjaminowi Hallowi – głównemu komisarzowi robót w 1858 roku, który był obecny przy konstruowaniu i montowaniu dzwonu. Czy wiecie, że słynny dzwon waży aż 14 ton, a zegar na szczycie wieży jest największym zegarem w Wielkiej Brytanii?

Zapraszamy na kolejne „odcinki” cyklu!


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.