Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

VIII edycja programu Youngster - szkolenie dla nauczycieli

Informujemy, że szkolenie dla nauczycieli, którzy wezmą udział w programie Youngster w roku szkolnym 2014/15, odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia br. w hotelu Windsor w Jachrance k/Warszawy (nad Zalewem Zegrzyńskim).

Miło nam również ogłosić, że w tegorocznych warsztatach metodycznych weźmie udział rekordowa liczba osób – blisko 330 nauczycieli, w tym 87 pedagogów debiutujących w programie Youngster! Z uwagi na różny staż nauczycieli w programie, szkolenie będzie realizowane w podziale na grupy:

 

GRUPA  I - nauczyciele debiutujący w programie

GRUPA II - nauczyciele, którzy wezmą udział w programie po raz drugi lub mieli dłuższą przerwę

GRUPA III - nauczyciele z dwuletnim lub dłuższym stażem udziału w programie

 

Uczestnicy szkolenia wezmą udział w sesjach metodycznych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Będą mieli także okazję do wymiany doświadczeń i zdobycia inspiracji na kolejną edycję programu.

Debiutujący zostaną wprowadzeni w założenia inicjatywy Youngster, poznają koncepcję opartą na zasadzie „brak kija – tylko marchewka”, jak również dowiedzą się o niestandardowych metodach nauczania. Na nauczycieli, którzy uczestniczą w programie od lat, czeka nie lada wyzwanie – oprócz serii warsztatów i szkoleń, sami wcielą się w rolę uczniów! Przygotowane zostały dla nich krótkie kursy języków egzotycznych, np. chińskiego, tureckiego czy niderlandzkiego. Mamy nadzieję, że exotic language crash course przypomni nauczycielom, ile trudu trzeba włożyć w naukę języka obcego od podstaw.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem.

Szczegóły dotyczące szkolenia znajdują się tutaj.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.