Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

VIII edycja programu Youngster - szkolenie dla nauczycieli

Informujemy, że szkolenie dla nauczycieli, którzy wezmą udział w programie Youngster w roku szkolnym 2014/15, odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia br. w hotelu Windsor w Jachrance k/Warszawy (nad Zalewem Zegrzyńskim).

Miło nam również ogłosić, że w tegorocznych warsztatach metodycznych weźmie udział rekordowa liczba osób – blisko 330 nauczycieli, w tym 87 pedagogów debiutujących w programie Youngster! Z uwagi na różny staż nauczycieli w programie, szkolenie będzie realizowane w podziale na grupy:

 

GRUPA  I - nauczyciele debiutujący w programie

GRUPA II - nauczyciele, którzy wezmą udział w programie po raz drugi lub mieli dłuższą przerwę

GRUPA III - nauczyciele z dwuletnim lub dłuższym stażem udziału w programie

 

Uczestnicy szkolenia wezmą udział w sesjach metodycznych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Będą mieli także okazję do wymiany doświadczeń i zdobycia inspiracji na kolejną edycję programu.

Debiutujący zostaną wprowadzeni w założenia inicjatywy Youngster, poznają koncepcję opartą na zasadzie „brak kija – tylko marchewka”, jak również dowiedzą się o niestandardowych metodach nauczania. Na nauczycieli, którzy uczestniczą w programie od lat, czeka nie lada wyzwanie – oprócz serii warsztatów i szkoleń, sami wcielą się w rolę uczniów! Przygotowane zostały dla nich krótkie kursy języków egzotycznych, np. chińskiego, tureckiego czy niderlandzkiego. Mamy nadzieję, że exotic language crash course przypomni nauczycielom, ile trudu trzeba włożyć w naukę języka obcego od podstaw.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem.

Szczegóły dotyczące szkolenia znajdują się tutaj.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!