Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Londyn oczami Youngsterowców

Zaczęła się szkoła, a po wakacjach zostały miłe wspomnienia. Dla niektórych z Was był to nie tylko czas podróży i odpoczynku, ale również możliwość używania języka angielskiego w praktyce! Laureaci konkursu na Najlepszego Ucznia edycji 2013/14 wyjechali na obóz językowy do Londynu – jesteście ciekawi, jak spędzili te dni, co zwiedzili, jakie wrażenie wywarła na nich stolica Anglii i czy mieli trudności z komunikacją?

Przypominamy, że w tym roku nagrodą w konkursie na Najlepszego Ucznia również będzie wyjazd do Londynu. Sprawdźcie sami, że warto starać się już od samego początku - oto relacje trzech Youngstersów: Pauliny, Gosi i Piotra, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami ze zwiedzania Londynu:

 

Paulina:

„Program wycieczki był niezwykle napięty. Zobaczyliśmy bardzo, bardzo dużo miejsc i po tych kilku dniach, Londyn stał się moim ulubionym miastem. (…) Wchodziliśmy do wielu muzeów i mieliśmy tam czas, aby zobaczyć w nich to, co nas najbardziej interesowało. Poza tym mogliśmy zobaczyć z bliska budowle, z których miasto jest najbardziej znane, m.in. Big Ben, budynek Parlamentu, katedra św. Pawła i pałac Buckingham.”

Gosia:

„Płynęliśmy katamaranem po Tamizie, byliśmy na London Eye, zwiedziliśmy opactwo Westminsterskie i katedrę św. Pawła, w której odbywał się akurat koncert muzyki sakralnej. (…) Odwiedziliśmy wiele muzeów. (…) Wszystko to było tak ciekawe, że choćbyśmy spędzili w nich cały dzień i tak czulibyśmy niedosyt.”

Piotr:

„Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które mnie oczarowały. Panoramę Londynu podziwialiśmy z największego na świecie koła obserwacyjnego – London Eye. Przejażdżka trwała około 30 minut, a wrażenia, które po niej pozostały, są niezapomniane. Ale najbardziej stolica zafascynowała mnie swoistymi kontrastami. Z jednej strony monumentalne, zapierające dech budynki jak London Tower, Big Ben czy Buckingham Palace.  Z drugiej zaś  strony,  Londyn to również miejsca ciche i spokojne.”

 

Chcecie dowiedzieć się więcej? Śledźcie na bieżąco aktualności – już wkrótce nowa porcja wspomnień z Londynu. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!