Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Londyn oczami Youngsterowców

Zaczęła się szkoła, a po wakacjach zostały miłe wspomnienia. Dla niektórych z Was był to nie tylko czas podróży i odpoczynku, ale również możliwość używania języka angielskiego w praktyce! Laureaci konkursu na Najlepszego Ucznia edycji 2013/14 wyjechali na obóz językowy do Londynu – jesteście ciekawi, jak spędzili te dni, co zwiedzili, jakie wrażenie wywarła na nich stolica Anglii i czy mieli trudności z komunikacją?

Przypominamy, że w tym roku nagrodą w konkursie na Najlepszego Ucznia również będzie wyjazd do Londynu. Sprawdźcie sami, że warto starać się już od samego początku - oto relacje trzech Youngstersów: Pauliny, Gosi i Piotra, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami ze zwiedzania Londynu:

 

Paulina:

„Program wycieczki był niezwykle napięty. Zobaczyliśmy bardzo, bardzo dużo miejsc i po tych kilku dniach, Londyn stał się moim ulubionym miastem. (…) Wchodziliśmy do wielu muzeów i mieliśmy tam czas, aby zobaczyć w nich to, co nas najbardziej interesowało. Poza tym mogliśmy zobaczyć z bliska budowle, z których miasto jest najbardziej znane, m.in. Big Ben, budynek Parlamentu, katedra św. Pawła i pałac Buckingham.”

Gosia:

„Płynęliśmy katamaranem po Tamizie, byliśmy na London Eye, zwiedziliśmy opactwo Westminsterskie i katedrę św. Pawła, w której odbywał się akurat koncert muzyki sakralnej. (…) Odwiedziliśmy wiele muzeów. (…) Wszystko to było tak ciekawe, że choćbyśmy spędzili w nich cały dzień i tak czulibyśmy niedosyt.”

Piotr:

„Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które mnie oczarowały. Panoramę Londynu podziwialiśmy z największego na świecie koła obserwacyjnego – London Eye. Przejażdżka trwała około 30 minut, a wrażenia, które po niej pozostały, są niezapomniane. Ale najbardziej stolica zafascynowała mnie swoistymi kontrastami. Z jednej strony monumentalne, zapierające dech budynki jak London Tower, Big Ben czy Buckingham Palace.  Z drugiej zaś  strony,  Londyn to również miejsca ciche i spokojne.”

 

Chcecie dowiedzieć się więcej? Śledźcie na bieżąco aktualności – już wkrótce nowa porcja wspomnień z Londynu. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.