Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Trick or treat?

W Ameryce i Wielkiej Brytanii, 31 października obchodzone jest Halloween. W przeddzień Wszystkich Świętych, najmłodsi przebierają się za duchy, wampiry, czarownice i chodzą od sąsiadów do sąsiadów, prosząc o słodycze. Tym, którzy nie podzielą się cukierkami, płatają figle… ;)

Symbolami Halloween są nie tylko strachy, czarne koty i nietoperze, ale też dynie. Tradycyjnie wydrążona dynia, która służy za lampion nazywa się „Jack-o’-lantern”. Halloweenową lampę stawia się najczęściej w oknach lub przed wejściem do domu.

W Polsce obchody Halloween stają się coraz bardziej popularne – urządza się przebierane bale, dekoruje domy i  wycina dyniowe witraże. W tym roku również nasi Youngstersi zorganizowali iście halloweenowe zajęcia… brrr!

 

 

 

 

                             

 

            


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.