Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

11 listopada w innych krajach

11 listopada jest dniem szczególnym nie tylko dla Polaków. W krajach Wspólnoty Narodów (The Commonwealth) obchodzony jest Dzień Pamięci (Remembrance Day), podczas którego punktualnie o godz. 11:00 zapadają 2 minuty ciszy. W ich trakcie mieszkańcy przystają na chwilę, aby oddać cześć osobom poległym w dwóch wojnach światowych.

Święto jest upamiętnieniem podpisania rozejmu kończącego I wojnę światową – 11 listopada 1918 roku o godz. 11:00 nastąpiło zawieszenie broni.

Dzień ten obchodzony jest również m.in. w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Belgii, a w Stanach Zjednoczonych znany jest jako Dzień Weterana (Veterans Day).

11 listopada w Wlk. Brytanii to również Dzień Maku (Poppy Day)w tym dniu zwyczajem jest noszenie sztucznych maków, przypiętych do ubrania, jako znaku pamięci. Są one sprzedawane przez Brytyjską Legię Królewską (The British Royal Legion), a dochód przeznaczany jest na rzecz weteranów.


09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!