Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Obchody Święta Dziękczynienia w USA

Amerykanie obchodzą Thanksgiving, czyli Święto Dziękczynienia w czwarty czwartek listopada – w tym roku wypada on 27.11. Jest to dla nich okazja, by wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziękować za wszystko, co przydarzyło im się dobrego w mijającym roku.

Z tradycją Dziękczynnego Czwartku łączy się obfity rodzinny obiad, na którym nie może zabraknąć roasted turkey. Na stołach pojawiają się także potrawy z dodatkiem dyni, kukurydzy czy żurawiny.

Piątek po Thanksgiving nazywany jest Black Friday. Dzień ten jest nieoficjalnym rozpoczęciem sezonu świątecznych zakupów. Wiele osób bierze wtedy urlop i wybiera się do swoich ulubionych sklepów skorzystać z  licznych promocji. 


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.