Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

St. Andrew’s Day

30 listopada w Polsce obchodzone są Andrzejki. Od lat ten dzień związany jest z wróżbami, które stanowią tradycyjny zwyczaj nocy poprzedzającej święto. Największą popularnością cieszy się lanie wosku przez dziurkę od klucza.

Natomiast w Wielkiej Brytanii ostatni dzień listopada to St. Andrew’s Day – święto patrona Szkocji. W noc z 29 na 30 listopada młode Szkotki modlą się do niego o znalezienie właściwego kandydata na męża. Obchody Dnia Świętego Andrzeja są związane z tańcem ceilidh oraz śpiewem przy akompaniamencie bagpipes, czyli szkockich dud. Przysmakiem jest haggis – owczy żołądek faszerowany podrobami z mąką i przyprawami, a podawany z brukwią i ziemniakami. Spróbowalibyście…? ;)


09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.