Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Nabór do edycji 2015/16
 
Informujemy, że od 9 do 20 marca br. potrwa rekrutacja do Programu Youngster na rok szkolny 2015/16. 
 
W ramach rekrutacji mogą zgłaszać się zarówno nowe gminy, jak i te, które uczestniczą w edycji 2014/15, a które nie dostały się do programu w ramach rekrutacji wewnętrznej. 
 
Chęć udziału w programie gminy wiejskie i wiejsko-miejskie mogą zgłaszać, wypełniając stosowną DEKLARACJĘ, którą należy przesłać na adres Fundacji EFRWP:
 
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
ul. Miedziana 3A
00-814 Warszawa
z dopiskiem: REKRUTACJA DO PROGRAMU YOUNGSTER
 
Zgłaszanie szkół do rekrutacji otwartej odbywa się na określonych zasadach:
  • Gmina typuje jedną szkołę (a w jej ramach tylko jedną grupę), która będzie brała udział w programie na dotychczasowych warunkach finansowania (50 proc. pensji nauczyciela pokrywa Gmina, 50 proc. Fundacja EFRWP);
  • Gmina może zgłosić dodatkowe szkoły, jednak koszty wynagrodzenia nauczyciela w tym przypadku pokryje samodzielnie – Fundacja EFRWP zapewni bezpłatne komplety podręczników dla uczniów oraz pokryje koszty udziału nauczyciela w corocznym szkoleniu metodycznym (nocleg, wyżywienie).
 
Na zgłoszenia do nowej edycji czekamy do 20 marca 2015 r (liczy się data stempla pocztowego). Zgłoszenia można przesyłać jedynie pocztą tradycyjną. Zgłoszenia przesłane e-mailem i faxem nie będą brane pod uwagę.
 
W związku z ograniczoną pulą środków finansowych informujemy, że w ramach rekrutacji otwartej udział w programie zaproponujemy 40 gminom. Gminy zostaną wybrane losowo, aby wszyscy – zarówno nowe gminy, jak i te, które uczestniczą w „Youngsterze” już od jakiegoś czasu – mieli jednakowe szanse. 
 
Zapraszamy do udziału! 

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.