Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Edycja 2015/16: Rozpoczynamy testy plasujące!
 
Projekt rekonstrukcji narzędzi testowych dla programu YOUNGSTER dobiegł końca. Oddajemy w ręce Państwa i uczniów zupełnie nowe testy, unowocześnione pod względem założeń dydaktycznych i doboru materiału językowego. Wszystkie nowe jednostki testowe zostały poddane rygorystycznej naukowej analizie pod względem trafności i poziomu trudności. 
 
Test Placement jest dostępny na platformie e-learningowej (www.youngster.edu.pl) od 10 do 26 czerwca br.
 
Przed rozpoczęciem testu należy zgłosić termin pisania testu. W tym celu należy wejść w zakładkę Narzędzia i wybrać opcję „Zapisz się”. W wybranym dniu i o wybranej godzinie wpisujemy deklarowaną liczbę uczniów.
 
Jednocześnie podkreślamy, że nic nie zmieniło się w naczelnej koncepcji programu YOUNGSTER: w szczególności nie prowadzimy zajęć po to, by uczniowie lepiej wypadli na naszych testach, lecz po to, by ich rzeczywiście czegoś nauczyć, a przede wszystkim pomóc im uwierzyć we własne możliwości, nie tylko językowe, a przez to pokazać, że ich uczciwa praca – w tym przypadku nad doskonaleniem języka obcego – pomoże im osiągnąć ważne życiowe cele. Ich wyniki w testach YOUNGSTER mają przede wszystkim pokazać im samym, jak dużego postępu już dokonali i w ten sposób zachęcać ich do jeszcze większej aktywności w kolejnych miesiącach.  Z doświadczeń poprzednich roczników naszego programu wiemy z całą pewnością, potwierdzoną twardymi danymi pozyskanymi z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, że właśnie takie podejście tak naprawdę najbardziej przyczynia się do sukcesów naszych gimnazjalistów także na końcowym egzaminie z języka angielskiego.  
 
Mamy nadzieję, że te nowe testy będą nam wszystkim z powodzeniem służyć przez kolejne lata :)
 
Trzymamy kciuki!
 
Zespół wydawnictwa Macmillan i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.