Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Edycja 2015/16: Rozpoczynamy testy plasujące!
 
Projekt rekonstrukcji narzędzi testowych dla programu YOUNGSTER dobiegł końca. Oddajemy w ręce Państwa i uczniów zupełnie nowe testy, unowocześnione pod względem założeń dydaktycznych i doboru materiału językowego. Wszystkie nowe jednostki testowe zostały poddane rygorystycznej naukowej analizie pod względem trafności i poziomu trudności. 
 
Test Placement jest dostępny na platformie e-learningowej (www.youngster.edu.pl) od 10 do 26 czerwca br.
 
Przed rozpoczęciem testu należy zgłosić termin pisania testu. W tym celu należy wejść w zakładkę Narzędzia i wybrać opcję „Zapisz się”. W wybranym dniu i o wybranej godzinie wpisujemy deklarowaną liczbę uczniów.
 
Jednocześnie podkreślamy, że nic nie zmieniło się w naczelnej koncepcji programu YOUNGSTER: w szczególności nie prowadzimy zajęć po to, by uczniowie lepiej wypadli na naszych testach, lecz po to, by ich rzeczywiście czegoś nauczyć, a przede wszystkim pomóc im uwierzyć we własne możliwości, nie tylko językowe, a przez to pokazać, że ich uczciwa praca – w tym przypadku nad doskonaleniem języka obcego – pomoże im osiągnąć ważne życiowe cele. Ich wyniki w testach YOUNGSTER mają przede wszystkim pokazać im samym, jak dużego postępu już dokonali i w ten sposób zachęcać ich do jeszcze większej aktywności w kolejnych miesiącach.  Z doświadczeń poprzednich roczników naszego programu wiemy z całą pewnością, potwierdzoną twardymi danymi pozyskanymi z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, że właśnie takie podejście tak naprawdę najbardziej przyczynia się do sukcesów naszych gimnazjalistów także na końcowym egzaminie z języka angielskiego.  
 
Mamy nadzieję, że te nowe testy będą nam wszystkim z powodzeniem służyć przez kolejne lata :)
 
Trzymamy kciuki!
 
Zespół wydawnictwa Macmillan i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!