Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Międzyszkolny Konkurs Językowy w Publicznym Gimnazjum w Krościenku Wyżnym
 
W Publicznym Gimnazjum w Krościenku Wyżnym odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy „The UK quiz” zainicjowany i zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego Programu Youngster. Uczestniczyło w nim piętnaścioro uczniów z pięciu różnych szkół, które realizują pozalekcyjne zajęcia językowe w ramach naszego projektu. Głównym celem konkursu było wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Wielkiej Brytanii oraz nawiązanie współpracy z innymi szkołami gimnazjalnymi. Wszyscy uczestnicy pracowali indywidualnie i musieli odpowiedzieć na sześćdziesiąt pytań w języku angielskim. 
 
Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Korczynie, Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym oraz  Społecznego Gimnazjum w Targowiskach.
 
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słowniki. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Na zakończenie spotkania wszyscy wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez uczennice klas trzecich. Konkurs ten był dla uczniów okazją do poznania nowych kolegów i koleżanek oraz stanowił miły akcent na zakończenie realizacji tegorocznej edycji Programu Youngster.
 
  

09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!