Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Międzyszkolny Konkurs Językowy w Publicznym Gimnazjum w Krościenku Wyżnym
 
W Publicznym Gimnazjum w Krościenku Wyżnym odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy „The UK quiz” zainicjowany i zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego Programu Youngster. Uczestniczyło w nim piętnaścioro uczniów z pięciu różnych szkół, które realizują pozalekcyjne zajęcia językowe w ramach naszego projektu. Głównym celem konkursu było wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Wielkiej Brytanii oraz nawiązanie współpracy z innymi szkołami gimnazjalnymi. Wszyscy uczestnicy pracowali indywidualnie i musieli odpowiedzieć na sześćdziesiąt pytań w języku angielskim. 
 
Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Korczynie, Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym oraz  Społecznego Gimnazjum w Targowiskach.
 
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i słowniki. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Na zakończenie spotkania wszyscy wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez uczennice klas trzecich. Konkurs ten był dla uczniów okazją do poznania nowych kolegów i koleżanek oraz stanowił miły akcent na zakończenie realizacji tegorocznej edycji Programu Youngster.
 
  

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.