Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

„I can teach – angielski dla rodziców i dziadków” w Opatówku
 
Youngstersi z Opatówka postanowili podzielić się swoją znajomością języka angielskiego. W październiku zainicjowali projekt „I can teach…”, w ramach którego uczą swoich rodziców i dziadków!
 
Jak to działa?
 
Co tydzień uczniowie przygotowują scenariusz zajęć, konsultują go ze swoją nauczycielką i następnie, na podstawie scenariusza, przeprowadzają lekcję. W zajęciach uczestniczy kilkanaście osób dorosłych oraz pięciu uczniów ze szkoły podstawowej. Nacisk kładziony jest głównie na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Wszystkie lekcje prowadzone są w obecności opiekuna grupy i cieszą się dużym powodzeniem. 
 
Youngsterzy zaangażowani w projekt czując odpowiedzialność, jaka spoczywa na ich barkach w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęć, nieustannie poszukują nowych efektywnych metod nauczania słownictwa, pracują nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, co już owocuje lepszymi osiągnięciami na zajęciach szkolnych – opowiada pani Anna Marszał-Olejnik, nauczycielka Youngsterowej grupy w Opatówku. Zajęcia zaplanowane są do końca roku szkolnego – dodaje.
 
Jesteśmy zachwyceni pomysłem i postawą uczniów. Zachęcamy inne Youngsterowe grupy do podobnych działań!
 
 
 
  

09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!