Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

„I can teach – angielski dla rodziców i dziadków” w Opatówku
 
Youngstersi z Opatówka postanowili podzielić się swoją znajomością języka angielskiego. W październiku zainicjowali projekt „I can teach…”, w ramach którego uczą swoich rodziców i dziadków!
 
Jak to działa?
 
Co tydzień uczniowie przygotowują scenariusz zajęć, konsultują go ze swoją nauczycielką i następnie, na podstawie scenariusza, przeprowadzają lekcję. W zajęciach uczestniczy kilkanaście osób dorosłych oraz pięciu uczniów ze szkoły podstawowej. Nacisk kładziony jest głównie na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Wszystkie lekcje prowadzone są w obecności opiekuna grupy i cieszą się dużym powodzeniem. 
 
Youngsterzy zaangażowani w projekt czując odpowiedzialność, jaka spoczywa na ich barkach w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęć, nieustannie poszukują nowych efektywnych metod nauczania słownictwa, pracują nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, co już owocuje lepszymi osiągnięciami na zajęciach szkolnych – opowiada pani Anna Marszał-Olejnik, nauczycielka Youngsterowej grupy w Opatówku. Zajęcia zaplanowane są do końca roku szkolnego – dodaje.
 
Jesteśmy zachwyceni pomysłem i postawą uczniów. Zachęcamy inne Youngsterowe grupy do podobnych działań!
 
 
 
  

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.