Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Laureaci konkursu „Youngsterowe obchody Halloween” z Woli Batorskiej
 
W listopadzie rozstrzygnęliśmy pierwszy w tym roku szkolnym Facebookowy konkurs dla uczestników Programu Youngster. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie grupy z Gimnazjum w Woli Batorskiej. W ramach obchodów Halloween przygotowali grę Murder and Mystery. Zdecydowanie wpisujemy ten rodzaj aktywności do Dobrych Praktyk Youngstera! 
 
Murder and Mystery 
To typ gry towarzyskiej, podczas której uczestnicy wcielają się w role fikcyjnych postaci i poprzez rozmowy odsłaniają kulisy zbrodni. Celem gry jest, na podstawie wszelkich zebranych informacji, wskazanie zabójcy. Istnieje wiele odmian tego typu rozrywki, Youngstersi z Woli Batorskiej wykorzystali te elementy, które im najbardziej odpowiadały.
 
Przygotowania
Uczniowie znaleźli przykładowy scenariusz Murder and Mystery, jednak okazało się, że miał on ograniczoną liczbę postaci, a samo rozwiązanie zagadki nie było zbyt zaskakujące. Postanowili więc stworzyć własną opowieść. Każdy z grupy otrzymał swoją rolę i opracował wygląd i charakter postaci wraz z artefaktami (np. nóż, skakanka, strzykawka, wąż itp.). Następnie Youngstersi zaczęli szukać powiązań między bohaterami opowieści, motywów zabójstwa i napisali złożony scenariusz. Podczas prób ćwiczyli swoje wypowiedzi. Nakręcili także video clip wyjaśniające, jak doszło do zbrodni ;) 
 
Przebieg
30 października uczniowie wystawili na korytarzu zdjęcia wszystkich podejrzanych, przebrali się w kostiumy i wchodzili do każdej z klas. Ich koledzy i koleżanki otrzymali kartki ze zdjęciami podejrzanych, aby mogli na nich odnotowywać zdobyte informacje. Każdy z Youngstersów przedstawił krótko swoją postać, próbując podać jakieś alibi, a jednocześnie oskarżając kogoś innego. Podczas przerw uczniowie mieli możliwość dopytywać się o kolejne szczegóły – oczywiście w języku angielskim :) Również nauczyciele wciągnęli się w zabawę. Na ostatniej lekcji Youngstersi odwiedzili klasy ponownie i sprawdzili, kto według uczniów był mordercą i jaki miał motyw. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.
 
Fotorelacja z wydarzenia:
https://goo.gl/photos/ksEC7moVTgerytdZ6
 
Przygotowanie Murder and Mystery, a zwłaszcza układanie scenariusza było świetną zabawą. Nie sądziliśmy, że nasi młodsi koledzy i koleżanki będą tak zaangażowani w rozplątywanie kryminalnej zagadki. Ogromnie się ucieszyliśmy, kiedy dowiedzieliśmy się o wygranej, której się nie spodziewaliśmy, bo inne projekty były świetne! Dziękujemy! – relacjonują Youngstersi z Woli Batorskiej.
 
Gratulujemy pomysłu i zachęcamy inne grupy do zabawy!
 
 
  

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.