Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Laureaci konkursu „Youngsterowe obchody Halloween” z Woli Batorskiej
 
W listopadzie rozstrzygnęliśmy pierwszy w tym roku szkolnym Facebookowy konkurs dla uczestników Programu Youngster. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie grupy z Gimnazjum w Woli Batorskiej. W ramach obchodów Halloween przygotowali grę Murder and Mystery. Zdecydowanie wpisujemy ten rodzaj aktywności do Dobrych Praktyk Youngstera! 
 
Murder and Mystery 
To typ gry towarzyskiej, podczas której uczestnicy wcielają się w role fikcyjnych postaci i poprzez rozmowy odsłaniają kulisy zbrodni. Celem gry jest, na podstawie wszelkich zebranych informacji, wskazanie zabójcy. Istnieje wiele odmian tego typu rozrywki, Youngstersi z Woli Batorskiej wykorzystali te elementy, które im najbardziej odpowiadały.
 
Przygotowania
Uczniowie znaleźli przykładowy scenariusz Murder and Mystery, jednak okazało się, że miał on ograniczoną liczbę postaci, a samo rozwiązanie zagadki nie było zbyt zaskakujące. Postanowili więc stworzyć własną opowieść. Każdy z grupy otrzymał swoją rolę i opracował wygląd i charakter postaci wraz z artefaktami (np. nóż, skakanka, strzykawka, wąż itp.). Następnie Youngstersi zaczęli szukać powiązań między bohaterami opowieści, motywów zabójstwa i napisali złożony scenariusz. Podczas prób ćwiczyli swoje wypowiedzi. Nakręcili także video clip wyjaśniające, jak doszło do zbrodni ;) 
 
Przebieg
30 października uczniowie wystawili na korytarzu zdjęcia wszystkich podejrzanych, przebrali się w kostiumy i wchodzili do każdej z klas. Ich koledzy i koleżanki otrzymali kartki ze zdjęciami podejrzanych, aby mogli na nich odnotowywać zdobyte informacje. Każdy z Youngstersów przedstawił krótko swoją postać, próbując podać jakieś alibi, a jednocześnie oskarżając kogoś innego. Podczas przerw uczniowie mieli możliwość dopytywać się o kolejne szczegóły – oczywiście w języku angielskim :) Również nauczyciele wciągnęli się w zabawę. Na ostatniej lekcji Youngstersi odwiedzili klasy ponownie i sprawdzili, kto według uczniów był mordercą i jaki miał motyw. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.
 
Fotorelacja z wydarzenia:
https://goo.gl/photos/ksEC7moVTgerytdZ6
 
Przygotowanie Murder and Mystery, a zwłaszcza układanie scenariusza było świetną zabawą. Nie sądziliśmy, że nasi młodsi koledzy i koleżanki będą tak zaangażowani w rozplątywanie kryminalnej zagadki. Ogromnie się ucieszyliśmy, kiedy dowiedzieliśmy się o wygranej, której się nie spodziewaliśmy, bo inne projekty były świetne! Dziękujemy! – relacjonują Youngstersi z Woli Batorskiej.
 
Gratulujemy pomysłu i zachęcamy inne grupy do zabawy!
 
 
  

09 stycznia 2018

Test Progress 1 - pierwszy test sprawdzający

Od 8 do 22 stycznia 2018 r. uczniowie Programu Youngster mogą podchodzić do pierwszego testu sprawdzającego poziom wiedzy z jęz. angielskiego.

21 grudnia 2017

Konkurs „Teenagers in Action” 2017/18

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych objętych Programem Youngster.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!