Program nauki języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich

Zapraszamy do udziału w projekcie Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży!
 
Jeśli chcielibyście, żeby w Waszej szkole odbył się jednodniowy trening z gwiazdą sportu to zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży!  
 
Rekrutacja trwa od 22 sierpnia do 15 września 2016 r. i mogą wziąć w niej udział szkoły podstawowe (klasy IV – VI) z woj. zachodniopomorskiego.
 
Do projektu zakwalifikowanych zostanie 10 szkół. Treningi poprowadzą wybitni sportowcy lekkoatletyczni. Zajęcia będą polegały na szeregu gier i zabaw lekkoatletycznych (tzn. tor przeszkód: drabinka koordynacyjna, bieg przez płotki, rzut oszczepem młodzieżowym do celu, trójskok w strefach, bieg sztafetowy), połączonych z quizem wiedzy o sporcie. Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt sportowy, konieczny do przeprowadzenia zajęć, który po ich zakończeniu pozostanie do dyspozycji szkoły. Na zakończenie treningu każdy z uczniów otrzyma dyplom ukończenia treningu oraz poradnik z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania. Dodatkowo z przesłanych przez szkoły propozycji lekcji wychowania fizycznego w kompleksie leśnym, zostanie wydana publikacja on-line w postaci zestawu scenariuszy zajęć wychowania fizycznego.
 
Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) to projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, polegający na zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu poprzez organizację zajęć lekkoatletycznych z wykorzystaniem infrastruktury szkolnej i leśnej. 
 
Więcej informacji na stronie: http://www.efrwp.pl/edukacja/lesna-akademia-sportu/aktualna-edycja-las 
 
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

09 listopada 2017

Trwa rekrutacja do nowego projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej !

Zapraszamy chętne szkoły do udziału w projekcie "Ferie z ekonomią"

23 sierpnia 2017

Rozpoczynamy XI edycję Programu Youngster!

Wraz z początkiem września ruszymy z kolejną edycją Youngstera. W roku szkolnym 2017/18 w programie udział weźmie 35 gmin i szkół z całej Polski. Do XI edycji zostały zaproszone szkoły uczestniczące w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.

14 lipca 2017

Tytuł nauczyciela „YoungMASTER”edycji 2016/17 przyznany!

Każdego roku w ramach Programu Youngster doceniamy nie tylko postępy uczniów, ale również wyróżniamy ich nauczycieli. Miło nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała tytuł „YoungMASTER” najlepszemu nauczycielowi edycji 2016/17!

16 czerwca 2017

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR”

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najlepszego ucznia „YoungSTAR” edycji 2016/17!

19 maja 2017

Zapraszamy do uczestnictwa w Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) !

Trwa właśnie rekrutacja do tegorocznej edycji projektu! LAS to kolejny projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.