16.01.2019

Konkursy 2018/19

Konkursy to ważny etap procesu edukacji – stwarzają możliwość rzetelnej rywalizacji, porównania swoich osiągnięć oraz sprawdzenia nabytej wiedzy. Współzawodnictwo pozwala również nagrodzić najlepszych, a zatem zwiększa motywację uczniów do dalszego poszerzania intelektualnych horyzontów. Nie mogło ich zabraknąć w programie Youngster, którego celem jest przede wszystkim wspieranie Was – młodych ludzi – w procesie rozwoju.

 

Konkursy i testy organizowane w ramach programu Youngster:

  • testy semestralne
    • mierzą postępy uczestników programu Youngster, pokazując przyrost ich umiejętności językowych w ciągu całego okresu nauki; tutaj każdy z ma takie same szanse na sukces
  • coroczny konkurs na najlepszego ucznia "YoungSTAR" i wiodącego nauczyciela "YoungMaster"
    • służący zwiększeniu motywacji oraz zaangażowania uczniów i nauczycieli, m.in. do utrzymania wysokiej frekwencji na zajęciach pozalekcyjnych oraz stosowania nowoczesnych i autorskich metod nauczania języka angielskiego, co w założeniu powinno przyczynić się do poprawy wyników osiąganych przez uczniów w trakcie Programu YOUNGSTER.
  • coroczny Konkurs Projektów Klasowych "Teenagers in action"
    • ​​​​​​​organizowany wspólnie z Wydawnictwem Macmillan; konkurs ma na celu – poprzez zaangażowanie uczniów w ciekawą formę aktywności – wszechstronne wykorzystanie ich umiejętności, zarówno językowych, jak i intelektualnych, rozwijanie zdolności analizy informacji oraz pracy w zespole; udział w konkursie przyczynia się do zwiększenia motywacji uczniów do dalszej nauki i przygotowuje ich do bardziej świadomego korzystania z nowych mediów.

 

Dla laureatów konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody, fundowane przez EFRWP i Wydawnictwo Macmillan.