Zdolni Olimpijczycy

Publiczne Gimnazjum w Trzebielu, 2011/2012
 
Udział w konkursie to nie tylko spore wyzwanie, ale także dodatkowa motywacja do nauki!  Przekonali się o tym uczniowie z Gimnazjum w Trzebielu, którzy bardzo aktywnie angażowali się zarówno w działania programu Youngster, jak również dodatkowe inicjatywy związane z językiem angielskim.

Jednym z największych wyzwań, jakie podjęli był udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzebielu zdobyli I miejsce w konkursie grupowym!

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy w języku angielskim: gazety, filmu bądź audycji radiowej. Tak właśnie powstał film o Youngsterowiczach – jego fragment można obejrzeć tutaj:  Film

 

Jak to zrobić?

Na początek warto poszukać konkursów i olimpiad z języka angielskiego, które organizowane są w powiecie lub województwie. Taką listę może przygotować nauczyciel lub uczniowie, a żeby nikt o niej nie zapomniał warto powiesić ją w widocznym miejscu w sali lekcyjnej.
 
Jeżeli kilka osób z grupy zdecyduje się na udział w międzyszkolnej językowej rywalizacji, warto zorganizować wspólną naukę – będzie to dodatkowa motywacja do działania!